اهمیت بازی با کودک

اهمیت بازی با کودک

با فرزندم توجه والدین گرامی و مربیان محترم مهد کودک‌ها را به نکات تربیتی زیر در مورد بازی کودکان برگرفته از کتاب بازی درمانی هنر برقراری ارتباط جلب می‌کند:

  • در سنین کمتر از ۱۰ تا ۱۱ سالگی، نشستن طولانی در یک محل برای کودکان دشوار است. کودک خردسال برای آنکه آرام در یک جا بنشیند، باید آگاهانه تلاش کند و بنابراین، انرژی خلاق او در فعالیتی غیرسازنده صرف می شود.
  • در بازی، نیاز کودکان به فعالیت بدنی مورد توجه قرار می‌گیرد.
  • در حین بازی، کودکان انرژی خود را صرف می‌کنند، برای وظایف زندگی آماده می شوند، به هدف دشوار دست می‌یابند و ناکامی‌ ها و رنجش های خود را کنار می‌نهند.
  • آن ها با دیگر کودکان تماس جسمی برقرار می‌کنند، نیاز خود را به رقابت، تخلیه و ارضا می‌کنند؛ اعمال خشونت‌بار خود را به صورت پذیرفتنی بروز می‌دهند و سازگاری با دیگران را می‌آموزند. بازی به کودکان امکان می‌دهد تا تصوراتشان را به آزادی به جریان بیاندازند، قواعد و هنجارهای فرهنگ خود را بیاموزند و مهارت کسب کنند.
  • کودکان در خلال بازی، فردیت شخصیت خود را آشکار می‌سازند و آن دسته از منابع درونی خود را به کار می‌گیرند که ممکن است به عنوان بخشی از شخصیتشان در آیند.

کتاب بازی درمانی هنر برقراری ارتباط
نویسنده: گری لندرث
مترجم: فروزنده داورپناه

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2