چگونه کودک شاد تربیت کنیم

چگونه کودک شاد تربیت کنیم

با فرزندم مطالعه کتاب فرزندپروری از درون به برون را به والدین و مربیان مهد کودک‌ها توصیه می‌کند.

 

لذت بردن از فرزندانمان و سهیم شدن در شگفتی کشف معنی زنده بودن و انسان بودن در دنیایی شگفت آور، برای رشد احساس مثبت فرزندانمان نسبت به خودشان بسیار حیاتی است. وقتی نسبت به خود و فرزندانمان با احترام و شفقت رفتار می‌کنیم، اغلب به چشم انداز تازه ای دست می یابیم که لذت از زندگی با هم را در ما غنی میکند. به یاد آوردن تجربه های روزانه و تفکر درباره آنها، حس عمیق درک شدن و پیوند داشتن را ایجاد میکند.

ما می‌توانیم دعوت کودکانمان را به آهسته تر زیستن و لذت بردت از زیبایی و پیوندی که هر روز زندگی هدیه می‌کند، بپذیریم. زمانی که والدین در زندگی پرمشغله ی خود احساس فشار میکنند، ممکن است برای درنظر داشتن تمام جزییات مدیریت برنامه های خانواده احساس تنش کنند. کودکان نیاز دارند که از آن ها لذت برده شود و به آن ها ارزش گذاشته شود، نه اینکه مدیریت شوند. ما اغلب بر مسائل زندگی تمرکز می کنیم، نه بر امکان هایی که برای یادگیری و لذت بردن در دسترس داریم. وقتی خیلی مشغول انجام کارهای گوناگون برای عزیزانمان هستیم، فراموش میکنیم که صرفا بودن با آن ها چقدر مهم است. می توانیم از فرصت پیوستن به فرزندانمان در تجربه ی بی نظیر با هم رشد کردن، لذت ببریم. یاد گرفتن سهیم شدن در لذت زیستن، اساس یک رابطه والد-فرزند ارضا کننده است.

 

نویسنده: دکتر دانیل سیگل و مری هارتسل
مترجم: دکتر مهرناز شهرآرای

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2