هرگز از کودکان قول نگیرید.

هرگز از کودکان قول نگیرید.

توصیه‌های تربیتی با فرزندم

۱. کودکان زیر ۶ سال مفهوم قول دادن را متوجه نمی‌شوند. هرچقدر به او بگویید قول بده این کارو نکنی و این حرف رو نزنی و …، کودک دائم قول می‌دهد و مجدداً همان کارها را تکرار می‌کند. زیرا او معنی قول دادن را نمی‌فهمد. اما چون می‌بیند با گفتن این کلمه خنده بر لبان شما می‌آید و رضایتتان جلب می‌شود تند تند به شما قول می‌دهد.

۲. کودک حافظه کوتاه مدتی دارد و به سرعت فراموش می‌کند. او هرگز نمی‌فهمد چرا از او عصبانی شده‌اید.

۳. بچه ها تا ۴ سالگی، رفتاری که والدین را خوشحال کند، خوب و آنچه آنها را عصبانی کند بد می‌دانند و خود قدرت تفکر و تحلیل مسائل را ندارند. پس ممکن است قدرت تشخیص کار درست و نادرست را نداشته باشند. انتظار نداشته باشید که اگر مطلبی را برای کودک توضیح دادید، او قدرت تعمیمش به موارد مشابه را داشته باشد.

در مواجهه با کودکتان صبور باشید. گاهی لازم است یک مطلب را با ٰآرامش بارها و بارها برای کودک توضیح دهید تا ملکه ذهنش شود.

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2