معرفی کتاب ژرفای زن بودن

معرفی کتاب ژرفای زن بودن

با فرزندم مطالعه کتاب ژرفای زن بودن را برای پرورش بهتر فرزند دختر به تمام والدین توصیه می‌کند. این کتاب در باب جستجوی زن برای کسب کمال نوشته شده و به این پرسش پاسخ می‌دهد که چرا در موارد زیادی زنان موفق، با وجود موفقیت‌های اجتماعی فراوان احساس رضایت نمی‌کنند؟ نویسنده با بهره‌گیری از تئوری‌های روانشناسی تحلیلی، نقشه‌ای که به زن احساس حرکت در مسیر تکامل و در عین حال احساس خرسندی و رضایت از روند مسیر را می‌دهد ارائه می‌کند. بخش کوتاهی از کتاب درباره ریشه‌یابی عوامل موفقیت زنان در ادامه خلاصه شده‌اند:

  • مطالعات روانشناسی نشان می‌دهد که بسیاری از زنان موفق، پدرانی داشته‌اند که استعداد آن‌ها را پرورش داده و باعث شده‌اند تا دخترانشان از سنین کودکی احساس جذابیت و دوست داشتنی بودن کنند.
  • وقتی پدران با دختران خود مانند افراد شایسته احترام و تشویق رفتار می‌کنند آنها به زنان موفق تری بدل می‌شوند. احساس زنانی که چنین رفتاری از جانب پدر خود می‌دیدند این بوده که پرورش استعدادها در آنها باعث به خطر افتادن زنانگی نمی‌شود. این حس ارزشمند چیزی است که در تمام دوره بزرگسالی با زنان موفق همراه است.
  • این پدران علاقه زیادی به زندگی دختران خود نشان می‌دادند و آنها را تشویق می‌کردند تا بطور فعال به زندگی حرفه‌ای یا علاقمندی‌های خود در زمینه سیاست ،ورزش یا هنر توجه نشان دهند. زنانی که تایید و پذیرش پدر را احساس کرده اند، اطمینان دارند که از سوی دنیا پذیرفته خواهند شد.

از کتاب ژرفای زن بودن
نویسنده: مورین مورداک (-۱۹۴۵)
مترجم: سیمین موحد
ناشر: بنیاد فرهنگ زندگی

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2