ما مادرهای اینستاگرامی خیلی باید مراقب باشیم

ما مادرهای اینستاگرامی خیلی باید مراقب باشیم

با فرزندم شما را به مطالعه مطلبی بسیار آموزنده از صفحه اینستاگرام خانم منصوره مصطفی زاده دعوت می‌کند.

من توی صفحه‌ی خودم می‌نویسم که دخترم را به مدرسه‌ی دولتی فرستادم و راضی‌ام. یکی می‌نویسد به پسرش تا دو سال و نیمگی شیر مادر داده و چقدر خوب بوده. دیگری می‌نویسد هرگز به نوزادش پستانک نداده و چقدر پشیمان است. آن یکی می‌نویسد بچه‌اش را دیر به مدرسه فرستاده و چه تصمیم عالی‌ای. یکی می‌نویسد می‌خواهد بچه‌اش را به جای مدرسه به مرکز آموزش زبان ببرد و این بهترین کار است.
همه‌ی ما مادرها داریم بهترین کار را می‌کنیم. بهترین کاری را که بلدیم… و می‌توانیم… و مناسب زندگی ماست! بچه‌ی من یک بچه‌ی کاملا منحصر به فرد است. زندگی من شرایط خاص خودش را دارد. من حتی برای دو تا بچه‌ام یک تصمیم مشابه نمی‌گیرم. پس چطور ممکن است روش عالی من برای بچه‌ی شما هم عالی باشد؟؟ تازه چه بسیار تصمیم‌هایی که در زمان خودشان خیلی عالی و بی‌نقص به نظر می‌آمدند و چند سال بعد خودمان فهمیده‌ایم که چه اشتباهی کرده بودیم!!!

ما مادرهای اینستاگرامی خیلی باید مراقب باشیم. مواظب باشیم روش‌های به نظر خوب خودمان را به عنوان دستورالعمل عمومی جا نزنیم.
مواظب باشیم تحت تاثیر تصمیمات خوب مادران دیگر قرار نگیریم. شاید همان تصمیم خوب او، برای بچه‌ی من و من آسیب‌زا باشد.
دیدن زندگی دیگران و تصمیم‌ها و روش‌هایشان خیلی جذاب و آموزنده است. مواظب باشیم توی زندگی دیگران گم و گور نشویم.

 

۵ ۱ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2