صحنه‌هایی برای ندیدن!

صحنه‌هایی برای ندیدن!

با فرزندم به تمامی والدین عزیز اعلام می‌کند که این پیام بهداشت روان را بسیار جدی بگیرید:

این سؤالی است که جامعه شناسان و روان‌شناسان باید به آن پاسخ دهند: دلیل این همه اشتیاق عمومی برای دیدن فیلم خودکشی/قبل از خودکشی/صحنه اعدام در جامعه ما چیست؟ بررسی چرایی این “اشتیاق” در کنار مؤلفه‌هایی مانند عصبی بودن درصد قابل ملاحظه ای از مردم و افزایش خشونت در جامعه می‌تواند نتایج هشدار آمیزی به همراه داشته باشد. به نظر نمی‌رسد در یک جامعه سالم، این همه اشتیاق وصف ناپذیر برای دیدن این قبیل صحنه‌ها وجود داشته باشد.

  • با فرزندم در راستای انجام یک رسالت انسانی از همه قشر‌های جامعه تقاضا دارد از انتشار و ارسال ویدئوی منتسب به لحظات قبل از خودکشی دو دختر نوجوان اصفهانی از طریق رسانه‌های اینترنتی “جدا” خودداری کنند.
    این ویدئو پتانسیل تقلید شدن از سوی سایر نوجوانان و بروز یک همه گیری(اپیدمی) اقدام به خودکشی را دارد.
    توصیه می‌کنیم به محض دریافت این ویدئو و قبل از دیدن آن را پاک کنید.

 

  • اگر قرار است بنا به مصالحی ، برخی اعدام‌ها در ملأ عام صورت گیرد، باید به خانواده‌ها درباره عواقب روحی دیدن چنین صحنه هایی توسط کودکان و نوجوانان هشدار داده شود. به علاوه اگر پدر و مادری از سر نادانی یا وظیفه نشناسی فرزندان خود را به این قبیل مراسم ببرند، پلیس باید موظف شود که آنها را از محل اجرای حکم دور کند.تماشای زجر صحنه‌های مرگ برای این کودکان، فراموشی ناپذیر است و تا آخر عمر با این صحنه‌ها درگیر خواهند بود.

حراست از فرزندان ایران ، وظیفه‌ای ملی است.

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2