بازی‌هایی ساده برای لذت بردن از شب‌های طولانی پاییز

بازی‌هایی ساده برای لذت بردن از شب‌های طولانی پاییز

شب‌های پاییزی کم کم بلند و بلندتر می‌شوند. با فرزندم اوقاتی خوش و لبریز از شادی را همراه با بازی‌های کودکانه برایتان آرزو می‌کند.

آموزش دو بازی شنیداری

۱.از کودک‌تان بخواهید چشمانش را ببندد و صداهایی را که شما درمی‌‏آورید، حدس بزند. از وسایل خانه مثل کلید، سکه، قاشق و چنگال یا سوت استفاده کنید. با قاشق روی قابلمه بزنید، با انگشتان‌تان به در بکوبید و یا با زبان‌تان کلیک ‏کلیک، صدا درآورید.

۲.وسیله ای را در ذهن خود انتخاب کنید. مثلا تلویزیون. از کودک بخواهید آن را پیدا کند. نحوه راهنمایی شما ایجاد صدا باشد. مثلا با مداد  روی میز بزنید. با دور شدن کودک از تلویزیون صدای ضربات را بلند و با نزدیک شدنش صدای ضربات را آرام کنید.

۳. چراغ‌ها را خاموش کنید و با یک چراغ قوه معمولی یا چراغ قوه موبایل روی دیوار شکل‌های مختلف درست کنید.

 

کودکتان به زودی بزرگ می‌شود و دیگر نمی‌توانید به بهانه بازی‌ با او به کودک درونتان فرصت شاد بودن بدهید.

با فرزندم برای همه کودکان و کودک دوستان آرزوی پاییزی دل انگیز می‌کند.

 

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2