اهمیت کتاب خوانی برای کودکان

اهمیت کتاب خوانی برای کودکان

پیشنهادهای با فرزندم در مورد اهمیت کتاب خوانی برای کودکان:

  •  کودکانی که در سال‌های شکل‌گیری شخصیت‌شان یعنی سن زیر ۷ سال امکان زندگی در خانه‌هایی پر از کتاب را دارند در بزرگسالی و به واسطه مطالعات بیشتر قدرت تجزیه و تحلیل بیشتری در مورد مسائل را پیدا خواهند کرد. در نتیجه شانس یافتن شغل‌های پر درآمدتری را خواهند داشت.
  •  فقط داشتن کتاب درون خانه، می‌تواند میزان موفقیت کودکان در امر تحصیل را بیش از هر عامل دیگری حتی سطح تحصیلات خود والدین، افزایش دهد!
  •  اگر روزانه هرچند اندک و کوتاه برای فرزندتان کتاب بخوانید، فرزندتان ذهنی منتقد پیدا می‌کند، لغات بیشتری یاد می‌گیرد و در نتیجه احساسات و افکارش را بهتر بیان می‌کند. ارتباط عاطفی عمیقی میان شما و او برقرار می‌شود. و همچنین می‌توانید به طور غیرمستقیم با ترس ها و مشکلاتش آشنا شوید.
  • در کشور ایران میانگین مطالعه روزانه کمتر از یک دقیقه است.
  • برای بهبود فرهنگ مطالعه ضروری است.
۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2