آداب تغذیه در فصل پاییز (قسمت ۲)

آداب تغذیه در فصل پاییز (قسمت ۲)

با فرزندم به والدین و مسئولان مهد کودک‌ها پیشنهاد می‌کند که برای پیشگیری از بیماری ها در فصل پاییز  از غذاها یا مواد غذایی زیر برای کودکان استفاده نکنید:

✅اجتناب از خوردن غذاهای با طبع سرد، مخصوصاً در وعده شام و هنگام بیماری
مثلا: اجتناب از خوردن ماست، کاهو، گوجه، خیار و هندوانه که دارای طبع سرد هستند و مخصوص این فصول نمی باشد. (نارنگی و انار شیرین را میل کنید.)

✅اجتناب از مصرف زیاد خشک کنندهای غذایی
مانند: کشک بادمجان، خورش بادمجان، عدسی، عدس پلو و …

✅ اجتناب از مصرف فراوان غذاهایی که باعث کاهش رطوبت بدن و افزایش خشکی در فصل پائیز، می‌شوند.
مانند: سیر، پیاز و غذاهای حاوی ادویه‌جات، غذاهای حاوی نمک زیاد مثل انواع شورها و غذاهای حاوی آب‌غوره و سرکه و آب‌لیمو مثل ترشیجات

✅ استفاده فراوان از خرما در شهرهایی که خرما در آن شهر به عمل نمی آید، در فصل پاییز توصیه نمی‌شود. چراکه خوردن فراوان خرما در پاییز باعث خشکی بدن می‌شود و سودازا است.

✅اجتناب از مصرف میوه‌های خارج از فصل
مانند: مثل کاهو، خیار، هندوانه

✅ با توجه به این که طبع پاییز، سرد و خشک است مصرف مواد غذایی که باعث سردی یا خشکی بدن می‌شوند باید ممنوع یا محدود شود. چون تأثیر منفی این فصل را افزایش می‌دهند. و در صورت مصرف آنها، حتما با مصلحات مصرف شوند.

 

با فرزندم آرزو می‌کنه که دلهاتون گرم و بهاری باشه توی شبهای زیبا و طولانی پاییز.

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2