کودک و عاشورا

کودک و عاشورا

با فرزندم نکاتی را درباره طرز بیان واقعه عاشورا به کودکان برای والدین عزیز و مربیان محترم مهد کودک‌ها دارد.

  •  اگر کودکان سوالاتی از مسایل عاشورا مثل کشته شدن، سر بریدن و از این قبیل موضوعات داشتند لازم نیست اصل واقعه را برای آنها بیان کرد. سعی کنید رویدادها را بدون ذکر بخش خشونت آمیز آنان بیان کنید. دانستن نحوه به شهادت رساندن افراد در کربلا به کودک احساس ترس و اضطراب می‌دهد.
  •   با زبان کودکانه از مهربانی‌های امام حسین (علیه السلام) وحضرت زینب و مهر و محبت بین آنها و داستان هایی از دوران کودکی آنها مثل بازی کردن هایشان بهمراه امام حسن(علیه السلام) با رسول خدا (صلی الله علیه وآله) و از این قبیل داستان‌ها تعریف کنید.

 

با این کار مهر و محبت آنها را در دل کودکان بالا ببرید و ذهن کودک را از موضوعات ناراحت کننده به موضوع دیگری معطوف نمایید.

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2