پرخاشگری کودک

پرخاشگری کودک

برخی والدین معتقدند در کودکی با روش تربیتی سرشار از تنبیه روحی و جسمی بزرگ شده‌اند و الان هم کوچکترین مشکل و ناراحتی ندارند و تمام موفقیت های خود را مرهون تنبیهات کودکی می‌دانند و می‌خواهند با همین روش فرزندان خود را بزرگ کنند.

برای راستی آزمایی این باور کافی است نگاهی به جامعه امروز ایران بیندازیم. جامعه ای که در آن اخلاق رو به اضمحلال است.
وقتی نگاه عمقی به بسیاری از خانواده ها می اندازیم، متوجه می شویم آدم بی مساله نداریم. این همه دعوا و عصبانیت در جامعه امروز ما نشانه تاثیر همین روش اشتباه تربیتی است. تنبیه شدن!

در رانندگی میزان خشونت و تصادفات ما بالاست. همیشه دعوا داریم و مدام به هم پرخاش می کنیم. در یک تصادف  چه حق با ما باشد و چه با طرف مقابل دعوا می‌کنیم. چرا باید حتما در خیابان افسر راهنمایی رانندگی باشد تا قوانین را رعایت کنیم؟ چرا برای فرهنگ سازی باید جریمه های سنگین در نظر گرفته شود؟ چرا باید همیشه از کسی/چیزی بترسیم تا قانون را اجرا کنیم…
اینها نتایج همان روش تربیتی نادرست نسل قبل است. به فکر نسل بعد باشیم. کودکان امروز، مردمان جامعه‌ی فردا هستند.

با فرزندم در آینده روش های تربیتی بازدارنده ای را در قالب درس‌های کوتاه به عنوان روش‌های جایگزین تنبیه به والدین پیشنهاد می‌کند. برای داشتن آینده‌ای بهتر با ما همراه باشید.

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2