هفت فایده مهم نقاشی کشیدن از دیدگاه روانشناسی کودک

هفت فایده مهم نقاشی کشیدن از دیدگاه روانشناسی کودک

با فرزندم به تمام والدین پیشنهاد می‌کند که بخشی از اوقات فراغت کودکان را با نقاشی پر کنند.

1- نقاشی به هماهنگی چشم‌ها و دست‌های کودک کمک می‌کند.

2- نقاشی کشیدن راهی عالی برای تقویت ماهیچه‌های دستان کوچک آنهاست که در سنین مدرسه و از اول ابتدایی در مهارت نوشتن کودکان نقش مهمی ایفا می‌کند.

3- در فرایند کشیدن نقاشی هم نیم کرده چپ مغز که محل فعالیت‌های تحلیلی و منطقی است و هم نیم کره راست که محل فعالیت‌های خلاقانه و احساسی است، فعالیت می‌کنند.

۴ – هماهنگی و فعالیت دو نیم کره، اهمیت زیادی در قدرت حل مسائل پیچیده زندگی دارد و نقش مهمی در موفقیت‌های آینده کودک ایفا می‌کند.

۵ – نقاشی کردن کودکان به آن ها اجازه تفکر خلاق، تصمیم گیری و مهارت حل مسئله را در محیطی امن فراهم می‌کند. در نقاشی فقط یک راه درست وجود ندارد و برای بیان ایده‌ها و استفاده از خلاقیت آزادیم!

۶ – نقاشی کشیدن برای بچه‌ها فرصت‌های زیادی برای آموزش و یادگیری فراهم می‌کند که یادگیری رنگ‌ها و اشکال هندسی، بیان ایده‌ها، ترکیب رنگها و آزمایش آن‌ها از آن جمله است.

۷ – نقاشی کشیدن راهی خوب برای کسب آرامش است و به رها شدن از استرس و به کاهش تنش‌ها در گذر از دوران و موقعیت‌های سخت زندگی می‌کند.

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2