نکات روانشناسی در بازی با کودک (۳)

نکات روانشناسی در بازی با کودک (۳)

توصیه های با فرزندم در رابطه با قوانین بازی با کودک:

  • اصلی ترین روش افزایش و رشد سلول های مغزی در کودکان از طریق بازی و حرکات بدنی صورت میگیرد. هر نوع آموزشی را برای کودک، با بازی آمیخته کنید.
  • حتما در روز بخشی از وقتتان را صرف بازی با فرزندتان کنید. اینکار علاوه بر اینکه او را غرق لذت می‌کند، صمیمیت را افزایش، اعتماد به ‌نفس و احساس ارزشمندی را در کودک تقویت می‌کند.
  • باید با بچه ها بازی کرد و وقتی که برنده می شویم اصلا بردن خودمان را مهم نکنیم. یعنی کاملا وانمود کنیم که هیچ اتفاقی نیفتاده است، بلکه تاکید بر این باشد که: چه اندازه کوشش کردیم، با چه سرعتی دویدیم، چقدر عرق کردیم، چقدر تشنه شدیم، چقدر راه آمدیم. باید به محتوای بازی توجه داشت تا به جنبه ی رقابتی آن.
  • برای تشویق کودک به فعالیتهای مورد نظرتان، انجام آنها را در قالب بازی از او بخواهید. مثلا بگویید تا ۱۰۰ میشمارم تا ببینم میتوانی اسباب بازیهایت را مرتب کنی؟
  • وقتی کودک در حال انجام کاری و لذت بردن از آن است، مثل پریدن روی مبل، اگر بیست بار هم بگویید « نپر، نکن» فایده ای ندارد!!! باید به او پیشنهاد بازی و کاری بدهید که همان لذت را به او بدهد. مثلا اگر بازی حرکتی هیجانی انجام می‌دهد، پیشنهاد شما هم باید حرکتی هیجانی و پر جنب‌و‌ جوش باشد. مثل گرگی، قایم موشک ، بالا بلندی، پریدن روی بالش، پریدن از روی طناب… . اگر به جای آن، به او بگویید بیا اینجا بشین رنگ‌آمیزی کن، او در آن لحظه هرگز حاضر نیست آن لذت و هیجان را رها کند، و به حرف شما گوش نمی‌دهد. پس آگاهانه او را از کار خطا بازدارید.

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2