مؤسسه فرهنگی هنری آشیانه کودک و نوجوان ۲.۹۲/۵ (۲)

مؤسسه فرهنگی هنری آشیانه کودک و نوجوان
نام هنرکده : مؤسسه فرهنگی هنری آشیانه کودک و نوجوان
منطقه : دو
آدرس : تهران - بلوار مرزداران - خیابان بهار - نبش میدان علایی پور - پلاک 22
تلفن : 44223092
وب سایت : http://www.ashianehma.com
صفحه اینستاگرام : https://www.instagram.com/p/BUqodAOj3bo/
پست الکترونیک : ashianeh.k@gmail.com
امکانات :
  • فضای بازی کودکان
فعالیتها : 1. برگزاری دوره های ویژه کودکان 5-3 سال 2. برگزاری دوره های ویژه کودکان 6 ساله 3. برگزاری کارگاه های تجربی ویژه گروه سنی دبستان – راهنمایی 4. برگزاری کارگاه های تربیتی – پرورشی برای والدین و دست اندرکاران امورتعلیم وتربیت کودکان ونوجوانان 5. آموزشگاه موسیقی ویژه گروه سنی پیش از دبستان، دبستان، راهنمایی و بزرگسالان 6. معرفی و ارائه انواع کتب، اسباب بازی، سی دی های صوتی و تصویری منتخب و مناسب برای گروه های سنی مختلف کودک و نوجوان 7. معرفی و ارائه انواع کتب و محصولات فرهنگی - هنری مناسب برای خانواده ها 8. برگزاری گردشهاو اردوهای جمعی برای کودکان و خانواده ها 9. تولید آثار صوتی ،تصویری و رایانه ای با موضوعات گوناگون برای کودک ،نوجوان و بزرگسالان.
آموزش : آشيانه اولين مؤسسه رسمي بود كه براي كودكان 3 الي 6 سال برنامه­ هايي را در قالب بازي و طراحي كارگاههاي خلاق هنري با تكيه بر شعار «كودكان از بازي مي­آموزند» و با اهداف گسترش تعامل اجتماعي كودكان با گروه همسالان، آموزش مهارت­هاي زندگي، درك مفاهيم و كسب مهارتهاي شهروندي مبتني بر نيازهاي دو سويه كودكان و جامعه، تقويت اعتماد به نفس، استقلال فردي، تقويت حواس پنجگانه، ايجاد فضاي مناسب براي بروز خلاقيت فردي و گروهي، آشنايي كودكان با گونه­ هاي متنوع هنر با اهداف ارتباط با شاخص هاي فرهنگ انساني، رشد زيبايي شناسي، ايجاد بستر مناسب براي بروز مكنونات ايشان با ابزار غير كلامي، تشويق به ارائه تجربه­ هاي خلاق، ترغيب به فعاليتهاي گروهي و تقويت آنها در قالب بازي، نمايش، نقاشي، موسيقي و حركات جمعي با هدف انتقال مشاركت، همزيستي، همراهي و همياري، آغاز به كار كرد. كارگروه­هاي گوناگون كودكان، نوجوانان، موسيقي، خانواده، كتابخانه، آموزش و بازي دراين مجموعه فعال هستند.

 

مؤسسه فرهنگی هنری آشیانه کودک و نوجوان در سال ۱۳۸۰ و با کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شماره ثبت ۱۳۲۶۸ تأسیس شد. در آن سالها آشیانه اولین مرکز تخصصی بود که فعالیتی غیر از مهدکودک برای کودکان ایرانی تعریف و اجرا نمود.

لطفا این مهد کودک را ارزیابی کنید