قهرکردن با کودک ممنوع

قهرکردن با کودک ممنوع

توصیه‌های تربیتی با فرزندم

  • وقتی با سکوت فرزندتان را تنبیه می‌کنید در حقیقت به او هیچ شانسی نمی‌دهید که از خود دفاع کند و دلیل انجام کار نادرستش را بیان کند یا حتی بداند شما چه حسی دارید و از چه ناراحتید. گاهی دانستن علت اشتباه کودک به والدین کمک قابل توجهی در شناسایی نقاط ضعف کودک و پیشگیری از اشتباهات بعدی‌اش می‌کند.
  • سکوت پدر و مادر و خشم خفته آنها برای کودک بسیار وحشتناک است. ‎قهر کردن با کودک به او این پیام را می‌دهد که او در این دنیا تنهاست و دنیا جای امنی نیست. چون کودک از طریق اعتماد به والدینش (مخصوصا مادر) می‌آموزد که می‌تواند به دیگران نیز اعتماد کند.
  • به جای قهر کردن با کودک، با او از آنچه شما را آزرده و کار اشتباهی که او کرده سخن بگویید. اگر عصبانی هستید به او بگویید نیاز به زمان دارید تا آرام شوید و پس از گذشت زمان مشخصی برمی‌گردید تا صحبت کنید.
  • هنگام صحبت کردن در مورد کار نادرست کودک حتما به او گوشزد کنید که او را دوست دارید و فقط کار نادرستش را دوست ندارید.
  • به کودک فرصت دهید تا کار اشتباهش را جبران کند. مثلا: الان که این آب رو ریختی بیا دستمال ببر و خشکش کن. الان که خرده‌های کاغذ رو ریختی زمین، سطل رو بیار و کاغذها رو جمع کن.
۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2