شستن ظرف ها می تواند به کاهش استرس کمک کند

شستن ظرف ها می تواند به کاهش استرس کمک کند

پس از یک روز استرس زا در کار، برخی از ما ممکن است به ورزشگاه برویم، یایک لیوان چای بنوشیم یا به راحتی در مقابل تلویزیون بنشینیم تا ذهن خود را آرام کنیم. اما چرا ظرف ها را نشوییم!؟ براساس یک مطالعه جدید، شستن ظرف ها می تواند سلامت روانی را افزایش دهد.

یافته های تحقیقی از محققان دانشگاه فلوریدا در مجله Mindfulness منتشر شده است. این مطالعه نشان می دهد که افرادی که با تمرکزحواس ظرف می‌شورند یعنی روی بوی مواد شوینده، گرمای آب و احساس ظروف تمرکز می‌کنند، نگرانی و اضطراب‌شان ۲۷ درصد کاهش و آرامش ذهنی‌شان ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

تمرکز حواس یا حضور ذهن، یک متد موفق برای “تمرکز حواس و کنترل هیجانات و افکار” در زمان حال است. این کنترل به شما قدرت می‌دهد تا بر افکار و اعمالتان مسلط باشید و بهترین تصمیم را بگیرید. زمانی که استرس شما کاهش می‌یابد، به بهبود کیفیت خوابتان کمک قابل توجهی می‌شود و خطر ابتلا به افسردگی کاهش می‌یابد.

به گفته Adam Hanley، نامزد دکترا در برنامه مشاوره دانشگاه ایالتی فلوریدا، یکی از فعالیت‌های ساده روزانه که می‌تواند به پدیده “تمرکز حواس و کنترل هیجانات و افکار” کمک کند شستن ظرف‌هاست. این فعالیت معمول زندگی می‌تواند برای بهترکردن وضعیت تفکر به‌کارگرفته شود، و درنتیجه حس سلامتی را در افراد بیشتر و بهتر کند. وی افزود: انجام فعالیت‌های روزانه اگر با تمرکز و هدف همراه باشد اثری کاملا مشابه با مراقبه‌های عرفانی در ساماندهی قوای تفکر و تمرکز حواس دارد.

 

بافرزندم به تمام والدین پیشنهاد می‌کند که تک تک فعالیت‌های ساده و معمول روزانه منزل را با تمرکز و به منظور دست‌یابی به حال خوب انجام دهید. زندگی کوتاه است بی‌بهانه شاد باشید.

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2