خانه کودک روشنا ۴.۱۹/۵ (۸)

خانه کودک روشنا
نام خانه کودک: خانه کودک روشنا
منطقه : سه
آدرس : تهران، خیابان پاسداران، دشتستان هفتم، پلاک 18
تلفن : 22849879
وب سایت : http://roshanacenter.com
صفحه اینستاگرام : https://www.instagram.com/roshanacenter
پست الکترونیک : admin@roshanacenter.com
امکانات :
  • فضای بازی کودکان
  • حضور روانشناس در محیط مهد
  • امکان بازدید والدین از مهد در هر زمان و ساعت
  • برنامه غذایی زیر نظر مشاور تغذیه
فعالیتها : برگزاری جلسات آموزش خانواده، مشاوره تربیتی و مشاور تغذیه - برگزاری جلسات آموزش بازی با کودک
آموزش : - كلاس‌های ویژه‌ی گروه سنی ۶-۴ سال مرکز روشنا با رويكرد رشدی-تحولی كودكان برگزار می‌شود. این دوره‌ها بر اساس ٤ حيطه‌ی رشدیِ حسی-حركتی، ذهنی-شناختی، زبانی-كلامی و با تاكيد بر حيطه‌ی عاطفی- اجتماعی شکل گرفته‌است. این حيطه شامل مهارتهای میان‌فردی و توانایی حل مسئله در كودكان است و گام مهمی به سوی رشد در زندگی آينده‌ی آنها است؛ برای هر كودك روشنا با توجه به ارزیابی دقیق انجام شده، نقشه‌ی راهی متناسب با ظرفیت‌ها و مهارت‌های فردی وی طراحی می‌شود. كودك با ورود به روشنا، با حمايت و همراهی مربیان، در مسیر رشدیِ متناسب با گروه سنی خود قرار می‌گیرد و در طول زمان اين تعاملات اجتماعی به‌تدریج درونی می‌شود، به گونه‌ای كه کودکان به استقلال فردی می‌رسند. این حمایت بر مبنای تربیت روحیه‌ی پرسشگری برای رسیدن به مهارت حل مسئله، درست اندیشیدن، شکل‌گیری و تقویت عزت‌نفس کودک است. - كلاس‌های ویژه‌ی گروه سنی ۴-۳ سال مرکز روشنا با رويكرد امنیت عاطفی –استقلال بخشی كودكان برگزار می‌شود. کارگاه های گروه کودک روشنا در سنین پیش دبستانی با هدف یادگیری از طریق بازی و اجتماعی شدن برای آمادگی برای ورود به محیط های آموزشی برگزار میگردد. به این منظور عناوین زیر با اهداف مورد نظر ارائه می شود. اهداف کارگاه نمایش خلاق: افزایش تحرک تسلط بر حرکات فیزیکی و ایجاد کنترل روی حرکات بدن، افزایش هوشیاری حواس کودک، ارتباط بدون کلام، برقراری ارتباط شفاهی و غیر کلامی، تقویت حافظه دیداری، تمرکز روی شی واقعی، درک شی واقعی از نامرئی، افزایش همکاری، ایفای نقش، ابراز احساسات. اهداف کارگاه هنر خلاق: شناخت نقطه، خط، سطح، حجم، شکل، رنگ- آشنایی با رنگ ها(اصلی و مکمل)، تقویت مهارت های ظریف انگشتان از طریق کار با ابزار. اهداف کارگاه علوم (مهارت های عملی): مشاهده دقیق و به کارگیری همه حواس، مشاهده دقیق(توجه به جزئیات مربوط به جسم و محیط اطراف)، تشخیص تشابهات و تفاوت ها، توانایی درک و مقایسه اندازه ها، پبش بینی، فرضیه سازی

رویکردهای تربیتی و آموزشی گوناگون برای تعامل با کودکان در سراسر دنیا وجود دارند. هر رویکرد متناسب اهداف و فلسفه ذاتی خود، روشهای مشخصی را برای همه کودکان اریه می کند. در واقع رویکردها نگاه گروهی به کودکان دارند.ما در مرکز روشنا، اعتقاد داریم هر کودک متناسب شرایط خاص خود نیاز به یک رویکرد دارد. این رویکرد، متناسب شرایط جسمی، روحی، خانوادگی و توانایی ها و استعدادهای او می بایست تعریف گردد. اینجاست که تفاوت مرکز روشنا با سایر مراکز آموزشی متخصص در حوزه کودکان آشکار می گردد.

کارشناسان ارشد مرکز روشنا نخست با مشاهده و ارزیابی اولیه از کودک و نیز شرح حال گیری از والدین، یک پروتکل و نقشه راه شخصی برای او ترسیم کرده و در اختیار کارشناسان و مربیان قرار می دهند. از این پس مربیان مرکز طبق پروتکل مشخص شده به صورت انفرادی و یا گروهی در مسیر ترسیم شده قدم به قدم همراه با کودک شروع به حرکت می نمایند.

شما در روشنا این اطمینان خاطر را خواهید داشت که کودکتان دارای یک پروتکل مشخص بوده و جاده ای خاص او ترسیم گردیده تا بهتر از پیش توانایی ها و استعدادهایش شکوفا شده و با کمک خانواده به اهداف تعیین شده دست یاید.

روشنا برای هر کودک رویکردی خاص را در پیش می گیرد، زیرا اعتقاد داریم این مهم نیست که محصول درخت کوچک ما سیب باشد یا آلبالو، گردو باشد یا پرتغال. مهم آن است که هر باری می دهد، بهترین میوه و بهترین ثمر را داشته باشد.

لطفا این مهد کودک را ارزیابی کنید