تفکرات اشتباه تربیتی ۱.۲۵/۵ (۴)

تفکرات اشتباه تربیتی

▪️‍ گریه نکن! مرد که گریه نمیکنه!

۲ سال اول زندگی، کودک را به بهانه بغلی نشدن، بغل نمی‌کنند و می‌گذارند تا می‌تواند گریه کند، جیغ بکشد و در تنهایی خود احساس ناامنی را خوب مزه‌مزه کند، درحالی‌که ۲ سال اول کودک باید بغل شود، صدای قلب مادر و اطرافیان را بشنود، گرمای تن آنها را حس کند و مجبور نباشد برای هر خواسته‌ای جیغ بکشد.

در عوض بعد از ۲ سال دائم به کودک یادآور میشویم «گریه نکن»، «چرا گریه می‌کنی اینقدر»، «گریه نداره که»، «مرد که گریه نمی‌کنه»، «تو دیگه بزرگ شدی، گریه کردن برات زشته»!

گریه عکس ‌العملی طبیعی در مقابل موقعیت تلخ و دردناک و احساس غم و اندوه است چرا جلوی یک عکس‌العمل طبیعی را میگیریم و آن را به بزرگی و مرد بودن ربط میدهیم؟

?بگذارید کودک گریه کند، آرام شود و بداند گریه کردن ربطی به مرد و زن بودن و بزرگ و کوچک بودن ندارد و نیازی نیست او همیشه بغضش را نگه دارد.

۰ ۰ vote
Article Rating

لطفا این مهد کودک را ارزیابی کنید

ad2

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2