تجربیات آلرژی (داستان ششم)

تجربیات آلرژی (داستان ششم)

با فرزندم داستان آلرژی کودکی دیگر  را از مامان‌های عضو سایت/کانال را ارائه می‌کند:

 

سلام منم میخوام از آلرژی پسرم بگم.پسرم از وقتی دنیا اومدهمیشه بینیشو می‌خاروند و عطسه می‌کرد. اسهال کشدار و با بوی بد و مقعد سوخته داشت. هردکتری می‌بردم تشخیص نمیدادن و فقط می‌گفتن لبنیات نخور ومنم از دوماهگی لبنیات نخوردم. اما اسهال همچنان ادامه داشت. از چهارماهگی دیگه وزنش ثابت شد و انواع داروهای رفلاکس رو می‌دادم. غافل از اینکه رفلاکس پنهان آلرژیک داره. بخاطر رفلاکسش از آخر ۴ ماهگی شروع کردم به غذای کمکی وحریره‌ی بادم .نمیدونستم که پسرم به بادم آلرژی داره و هر روز ضعیفتر می‌شد. ۸ ماهش بود که بردمش دکتر گوارش و آزمایش مدفوع براش نوشت و فهمیدیم آلرژی خیلی شدید داره وگفت حتما باید شیر خودتو ندی. اما نمیشد چون بزرگ شده بود و شیرخشک قبول نمی‌کرد و من شروع کردم به رژیم گرفتن. بعد بردمش تهران و تست رست انجام دادن و بعد یک ماه جوابش اومد که به پروتیین گاوی و مغزها وآجیل جات وخیلی چیزهای دیگه آلرژی داره و با رژیم سخت بازم کمبود وزن داشت و یکسالگی ۷/۸۰۰گرم بود. ۱۸ماهش بود و بهتر شده بود بردمش دکتر آلرژی براش شیر پاستوریزه شروع کرد و از یک قطره در روز شروع کردیم  و وقتی به ۶۰ قطره رسیدیم یهو واکنش شدید داد و دوباره برگشتیم سر خونه‌ی اول اما با شدت بیشتر. الان ۲۲ ماهشه و من این هفته شیرمو قطع کردم به امید اینکه غذاخور بشه. چون هیچی نمی‌خوره و وزنش ۹/۵کیلوهست. نمی‌دونم این آلرژی لعنتی کی دست از سرش برمیداره. دوست ندارم جایی هم برم چون مراعات نمی‌کنن و بچه هاشون همه چی میخورن واینم می‌خواد. اینم از تجربه‌ی ما امیدوارم یه روزی همه از شر آلرژی راحت شیم. راستی یه نکته مهم پسرمن ماه‌های زیادی سرفه داشت و با هیچ دارویی خوب نمی‌شد که من فهمیدم علتش این پتوهای مسافرتی یا ژله‌ای که جدیدا مرسوم شده بود. پس توی آلرژی باید حواستون به همه چی باشه.

 

داستان‌های هفتگی آلرژی رو که روی سایت بافرزندم و کانال تلگرام با فرزندم می‌خونم دلم آتیش می‌گیره. درسته هیچ وقت آلرژی از زندگی ما بطور کلی بیرون نخواهد رفت ولی امیدوارم به کم ترین حد ممکن برسه.

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ad2