تجربیات آلرژی (داستان دوم)

تجربیات آلرژی (داستان دوم)

سلام من دخترم سه ماه و بیست روزشه. خیلی سختی کشیدیم تو همین روزا. من هرچی می خوردم دخترم عین لبو قرمز می شد. اول دکترا نفهمیدن آلرژی داره.
من خودم اولین بار دیدم چند روزه دخترم همش اسهاله شدیده سبز رنگ داره و همش بی قرار بود تمام مقعد سوختگی خیلی شدید داشت که حتی قسمت باسنش به کل تاول زده بود اول فک کردم چون اسهال شده من خوب نشستمش یا نظافتشو رعایت نکردم. بردم دکتر گفت چی خوردی نگو من آناناس خورده بودم که این بلا سرش اومده بود و دکتر گفت کلا شیر و لبنیات رو حذف کن منم حذف کردم اما ای دل غافل که صبحها کیک بسته بندی می خوردم صبحانه . یه شب نون خامه ای خوردم که اون شب تا صبح دخترم گریه کرد و جیغ کشید و بیدار بود تمام پشت کمرش قرمز بود سینه هاش پر جوش شد مقعد قرمز وحشتناک و اسهال شدید طوری که دکتر بهمون گفت اگه اسهالش ادامه پیدا کنه باید بستری بشه (می گن نون خامه ای به بمب آلرژی معروفه)خلاصه بعد اون همه ماجرا بهم گفتن فقط برنج و مرغ بخور بدون رب و پیاز .به دکترم گفتم صبحانه چی؟گفت برنج بخور .نون اصلا نخور.خلاصه من ضعیفتر می شدم و هم اینکه شیرم دیگه اون انرژی رو نداشت بچه وزن نمی گرفت رفلاکس شدید داشت که الان نکسیوم می خوره همیشه خس خس سینه و صدای خشن و خارش چشم و صورت داره‌‌.تا اینکه دکتر متخصصی که خیلی معروفه تو ایران و روی صدها نوزاد با این مشکل کار کرده بود بهم گفت دیگه شیر نده خانم .شیر شما دیگه انرژی نداره و خودتم داری خیلی اذیت می شی .اینم بگم که من خیلی افسردگی بعد از زایمان گرفته بودم به صورت شدید.( دیگه شیر ندادم هنوز نمی دونم درست بود یا نه ولی هرشب بهش فکر می کنم.)
شیر خشکش الان نوترامیژن هست که ثبت نام کردیم هلال احمر و با نظر دکتر مورد اعتماد هلال احمر ماهی نه عدد بهمون می دن که الان دو هفته هست که می خوره ولی باز تو مدفوعش موکوس هست و کمی خون و بی قرار و همش در حال خارش چشم و صورت
من از خدا می خوام که همه نی نی ها آرامش داشته باشن و سلامت باشن. این آرزوی قلبی منه که دخترم مثل بقیه بچه ها شاد باشه و بی قراری نکنه و بتونم آرامشو تو چشماش ببینم تا دیگه انقدر زجر نکشم.
راستی این رو هم در ادامه بگم که اطلاعات خانواده ها صفره. وقتی می گم آلرژی داره و شیر می خوره قرمز می شه بهمون می خندن
وقتی می گیم بی قراره و خارش داره می گن حتما چشم خورده براش اسفند دود می کنن اسفند باعث بدتر شدنش می شه واقعا من تو این چند ماه خیلی عذاب کشیدم همسرم خیلی همراه هست.
خیلی از اقوام هستن که اصلا نشنیدن بچه ای آلرژی داشته باشه و همش می گن نه شما خیلی حساس هستید این بچه چیزیش نیست

۰ ۰ vote
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین بیشتر رای داده شده
Inline Feedbacks
View all comments
فاطمه
فاطمه
۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۰۸ ق٫ظ

پسر منم وضعیتش همین بود. منم ١٠ ماه فقط مرغ با اب و برنج میخوردم. حتی نمک و روغن و پیاز هم نمیزدم. داستانش خیلی مفصله. ولی الان ٢ سال و ٨ ماهشه. خداروشکر با کمک پزشکان و گوش ندادن به حرف اطرافیان الان حدود ۵٠ تا ماده رو میتونه بخوره. کمکی خواستید در خدمتم.

ad2