ایده‌ی بازی برای جشن تولد کودک

ایده‌ی بازی برای جشن تولد کودک

با فرزندم شما را به مطالعه مطلبی بسیار خلاقه در مورد بازی کودکان از صفحه اینستاگرام یک گاز تجربه دعوت می‌کند.

 

پنج شنبه تولد دخترم بود. من چند روز قبل تر تو پینترست دنبال بازی های گروهی فضای بسته گشتم و ۵ تا بازی رو انتخاب کردم.


۱- بازی اولمون یه تعداد بادکنک باد شده بود که با روبان کوتاه به پای بچه ها بستیم و هر کی باید زیر یک دقیقه بادکنکش رو می ترکوند. مدل دیگه ای از همین بازی اینه که هر کی تلاش کنه بادکنک بقیه رو بترکونه و آخرین کسی که بادکنکش سالم بمونه برنده است. اما به نظرم برای بچه ها مدل دوم چالشش بیشتره و ممکنه دعوا و قهر پیش بیاد!

بازی مناسب جشن تولد کودک
بازی مناسب جشن تولد کودک

 


۲- بازی دوم اسمش elephant march بود. تو یک لنگه جوراب شلواری پرتقال یا سیب انداختیم و اونو سرمون کردیم. بعد تلاش کردیم زیر یک دقیقه پرتقال روی لیوان ها رو بدون دخالت دست و به وسیله گوش های درازمون (جوراب شلواری) بندازیم. ما بازی ها رو مادر و دختری انجام دادیم و این هیجان انگیزترین بازی بود به نظرم.

 

 


۳- بازی سوم تعدادی کاغذ باطله بود که من از قبل بریده بودم. به بچه ها ۱۵ تا و به مادرها ۲۰ تا کاغذ توی بشقاب می دادیم و با کمک نی و مکیدنش باید زیر یک دقیقه همه کاغذها رو بیرون ظرف می انداختند.

 


۴- بازی چهارم رو مامان ها زیر بارش نرفتند ? بچه های میانگین ۷ ساله ما هم از پسش برنیومدند، ولی بازیش رو تو مهمونی های بزرگونه تر انجام بدین و بخندین:) یه بیسکویت گرد (مثلا اریو) روی پیشونی تون میذارین و فقط با کمک ماهیچه های صورت اون رو به سمت دهنتون هدایت می کنید و می خورید. اگه بیسکویت بیوفته باید بازی رو از اول شروع کنید! ?


۵- بازی پنجم هم پرتاب کیسه های شن و جمع امتیاز بود. من روی ۵ تا بشقاب امتیاز ۱۰-۵۰ رو نوشته بودم. بعد بشقاب ها رو توی یک ستون می گذاریم و کیسه ها رو پرتاب می کنیم. بچه ها ۱۰۰ امتیاز و بزرگترها ۱۵۰ امتیاز باید بیاورند. همه بازی های ما شرط زیر دقیقه به سرانجام رسیدن رو داشتند.
اینکه می بینید بعضی جمله ها، فعل هاش گذشته است بعضی جمله ها حال، از بی توجهیم نیست، جمله های با زمان گذشته رو رسیدیم و انجام دادیم. ولی اونهایی که با زمان حال نوشتم رو نرسیدیم و انجام ندادیم. ولی گفتم بنویسم اینجا شاید به کسی ایده داد.

 

۳.۸ ۴ votes
Article Rating
ad2

درباره نویسنده

" فصل شیرین مادری" گاه چنان باغچه وجودت را زیر و رو می‌کند که دوباره از نو شکفته می‌شوی و پر از می‌شوی از حس‌های خوب زندگی. من در کنار پسرکی شیرین زبان، دوباره از نو رستم.

مطالب مرتبط

کاربر گرامی، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد، امکانات و آموزش‌های این موسسه، سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید. در کسب اعتبار و اعتماد نظرات، دقت کافی مبذول دارید. سایت با فرزندم هر نظری که حاوی اهانت و یا انتقاد شدید باشد حذف خواهد کرد و مسئولیتی برای راستی آزمایی نظرات نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است که همیشه حق پاسخگویی به انتقادات برای مرکز و موسسه محترم کودک محفوظ است.

Subscribe
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشتر رای داده شده
Inline Feedbacks
View all comments
نجمه
نجمه
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱:۴۲ ب٫ظ

خیلی عالی بود مرسی

ad2